top of page

cvičení Qigong v přírodě
od dubna 2022

rozhodujete se přidat se k pravidelným lekcím Qigong,

které budou probíhat v Berouně  a Dobřichovicích, venku,

na čerstvém vzduchu, abychom mohli načerpat co nejvíce energie.

Zde se dočtete vše potřebné.

Co je cvičení Qigong, pro koho je vhodné?

jde o tradiční čínská cvičení, která vznikla již v pradávné Číně před mnoha tisíci let. Vznikla zejména na podporu zdraví, jako prevence před nemocemi. Některé cviky jsou statické, pouze se stojí na místě a provádí se nepatrné pohyby. Jiné cviky a sestavy jsou náročnější, ladné pohyby připomínají létání ptáků. V neposlední řadě se můžete setkat i s hlasovými cvičeními. Vyslovují se nejrůznější mantry, zvuky, tóny nebo číslovky. Tato cvičení většinou působí na vnitřek organismu, na naše orgány, posilují je a stimulují jejich činnost. Při našich setkáních si zacvičíme všechna tato cvičení.

 

Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, nepotřebujete k tomu žádné znalosti ani speciální dovednosti. Vše předvedu a vy to jen po mě opakujete. Cviky nejsou náročné a jejich provedení je jen na vašich možnostech, jak je tělu přirozené.  

Struktura cvičení a hlavní náplň

Mým cílem je vytvoření několika skupinek, ve kterých se budeme pravidelně setkávat a učit se sestavu Divoká husa. Tato sestava cviků je velmi prospěšná pro naše zdraví, pomáhá tělu odstranit z organismu škodlivé látky. Skládá se celkem ze dvou částí. První část cvičení - tu se budeme učit, obsahuje celkem 64 pohybů. Když se sestavu naučíme a budeme ji poctivě cvičit minimálně po dobu jednoho roku, můžeme přistoupit k výuce druhé sestavy. To jen pro motivaci a vytyčení si cílů :-). Tato druhá část sestavy, jež má také 64 pohybů, pracuje s naším prenatálním obdobím. Pokud se tedy propracujeme až k této části, zajisté nás čekají v životě velmi pozitivní změny!

Sestava se může zdát zprvu náročná, není třeba se vdávat, protože na základě mých zkušeností s výukou, sestavu jste schopni se za 5 setkání naučit. Poté ji budeme už jen opakovat a procvičovat stále dokola. Samotná sestava se pak dá zacvičit na pouhých 10 minut. To se mi na ní zdá úžasné. Stačí tedy každý den jen 10minut cvičit toto cvičení a vaše tělo se baví škodlivin, no není to úžasné?!

Podmínkou je tedy najít si čas na pravidelná setkání, aby jste se zvládli sestavu naučit.

Výjimkou je středeční lekce, která je otevřená všem, kteří si chtějí zacvičit, bez rozdílu předešlých znalostí. Zde se nebude vyučovat sestava Divoká husa, bude se cvičit například Osm kusů brokátu, cvičení na protažení svalů a šlach, hlasové qigongy... Cílem je podpořit naše zdraví a užít si společně pobyt na čerstvém vzduchu.

Lekce vždy začne protažením a zahřátím těla, šlach a svalů, abychom si neublížili a vytěžili ze cvičení maximum.

Poté bude následovat výuka sestavy a lekci doplníme vždy o další cvičení a hlasové qigongy, podle aktuální situace.

Platba, místa a časy

Cvičit se tedy bude na dvou místech, podle toho, které vám vyhovuje a ve dvou časech. Někdo může jen dopoledne a jiní zas jen odpoledne. Vzniknou nám tedy 4 samostatné skupinky, každá se bude učit sestavu svým tempem. Jednotlivé skupiny jsou zároveň otevřené mezi sebou. Není tedy možné přistoupit do skupiny třeba po měsíci, kdy již budeme umět sestavu (pokud tedy nejste pohybově nadaný jedinec :-) ). Je ale možné, když třeba v daném týdnu nestihnete své cvičení nebo chcete chodit víckrát, navštěvovat různé jiné skupiny. Tempo výuky očekávám téměř stejné.

Na začátku, při úvodní hodině, která bude ZDARMA na vyzkoušení, bude k zakoupení permanentka na 10 vstupů. Při každé lekci dostanete krásné čínské razítko a je tedy jen na vás, na kolik lekcí budete chodit. 

Výjimkou jsou středeční lekce, ty budou otevřené všem, kteří si chtějí jen zacvičit, nemohou chodit pravidelně, nechtějí se učit sestavu. Prostě jen přijdete, zacvičíme si, protáhneme tělo, vyčistíme hlavu... Cvičit se bude například Osm kusů brokátu, sestava na protažení svalů a šlach - Yi jin jing, hlasové qigongy...

V Dobřichovicích se budeme scházet a cvičit v městském parku (za Plyn boudou) zde:

V Berouně budou cvičení probíhat v parku u dětského hřiště s lodí.- ZRUŠENO!!!

 

Cena 

150,-/hod/os

permanentka na 10 vstupů  1500,-Kč

V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat, informací je opravdu mnoho.

lenka.cejkovska@email.cz, 60344202

Qi gong leták.jpg
bottom of page